Každý návštěvník Sydney by měl určitě poznat zdejší faunu a flóru, která je ve světě naprosto unikátní. Austrálie se může pyšnit spoustou zajímavých endemitů jako jsou koaly, vačnatci nebo psi dingo. Rozhodli jsme se proto navštívit zdejší wildlife park, abychom mohli tato úžasná zvířata pozorovat a něco se o nich dozvědět.
Sydney nabízí několik různých zoologických zahrad, ale my jsme se rozhodli navštívit interaktivní Featherdale Wildlife Park. V parku jsou chována převážně typická australská zvířata, se kterými se dostanete do velmi blízkého kontaktu. Nejvíce nás zlákalo hlazení a krmení ochočených klokanů, což byl pro nás opravdu veliký zážitek.
Kudy do parku
Wildlife pak leží trochu mimo centrum Sydney, přesto je skvěle přístupný jak autem, tak hromadnou dopravou. Vlakem dojedete na zastávku Blacktown a odtud autobusem č. 729 z nástupiště E přímo až k parku. Rozhodně si pohlídejte jízdní řády, aby vám spoje na sebe trochu navazovaly. Pokud máte k dispozici auto, můžete cestu do parku spojit s výletem do Blue Mountains.
Jaká zvířata v parku najdete
Mezi typická australská zvířata rozhodně patří koaly a klokani, kterých je v parku opravdu hodně. Rozhodně si nenechte ujít další zvířata jako jsou kaloni, tučňáci, ježury, psi dingo, vombati, tasmánští čerti a neuvěřitelné množství ptáků, mezi nimiž se nám líbili hlavně papoušci kakadu. Za zmínku určitě stojí také pavilon plazů, kde najdete ty nejjedovatější hady a pavouky na světě. Park chová také vzácné kunovce tečkované, což jsou největší zbývající masožraví vačnatci, kteří se vyskytují v Tasmánii. Pro děti je tu přichystaný farmyard, kde mohou najít domestikovaná zvířata.
Celý areál wildlife parku není příliš veliký, i přesto jsme v něm strávili příjemné 4 hodiny. Nečekejte velikou ZOO, kde budete bloudit a nachodíte kilometry. Park není nijak zvláště rozlehlý, ale to jsme brali spíš jako výhodu. Bylo příjemné mít na vše dostatek času a vše si v klidu projít. Cesty jsou velmi dobře značené, takže je jednoduché se zorientovat a najít zvíře, které vás zrovna zajímá. Park je také velmi dobře udržovaný a čistý.
Rozhodně doporučujeme sledovat čas krmení jednotlivých zvířat. Chovatelé mají velmi osobní přístup ke každému zvířátku a umí o nich velmi zajímavě vyprávět. Určitě se ptejte na vše co vás zajímá, protože vám velmi rádi odpoví na všechny vaše dotazy.
Park nabízí také možnost vyfotit se s koalou na stromě za určitý příplatek. Ale protože jsme sami fotografové, nabídku jsme nevyužili.
Krmení klokanů
Pro nás bylo samozřejmě nejzajímavější krmení klokanů.V parku se nachází několik skříněk, kde si můžete za 2 dolary koupit krmení. Výběhů, kde můžete tato zvířata krmit je hned několik. Přes každý klokaní výběh vede průchozí cesta, která je ohraničená nízkým zábradlím. Zvířata se můžou sama rozhodnout, zda se vzdálí ze svého příbytku a dohopkají až na cestu k vám.V době naší návštěvy odpočívalo spoustu klokanů pod stříškou, ale přesto se nám podařilo pár z nich nalákat na krmení. Bylo rozkošné sledovat, jak si naší ruku přidrželi pacičkami, když zrovna baštili.
V parku jsme strávili příjemné odpoledne, které bylo skutečně velmi zábavné a edukativní. Před návštěvou parku doporučujeme sledovat předpověď počasí, protože to má největší vliv na aktivitu zvířat. My jsme měli celý den slunce pod mrakem a chvílemi dokonce spadlo pár kapek. Ale protože nebylo takové horko, viděli jsme naprostou většinu zvířat. Pokud někdy opět zavítáme do Sydney, určitě si projdeme park celý znovu.
Kontakt
Adresa: 217-229 Kildare Road, Doonside, Sydney NSW 2767 Australia
Tel: +61 2 9622 1644
Web: featherdale.com.au
Tripadvisor
Děkujeme společnosti Featherdale Wildlife Park za podporu během naší návštěvy města Sydney. Veškeré naše názory jsou založeny na našich vlastních zkušenostech.
Dobrý den, příští rok plánujeme rodinnou dovolenou v Austrálii, chtěli bychom tam vyrazit hlavně právě za faunou, děkujeme tedy za inspirativní článek. Chtěl bych se Vás zeptat, kdy neideálněji do Austrálie vyrazit. Přečetli jsme si už něco tady: Kdy do Austrálie, rádi bychom ale znali i Váš názor.
Díky, Marek H.
Velmi záleží jakou část Austrálie chcete navštívit. Pokud jižní část východního pobřeží (Brisbane – Melbourne) asi bych doporučoval jaro nebo podzim, pokud však chcete jet až na sever (Cairns – Darwin) tak bude lepší jet během australské zimy. Já jsem v Austrálii žil asi 7 měsíců a velký kus jsem tam procestoval a velmi záleží co chcete vidět a na jak dlouho pojedete. Obecně si myslím, že nejlepší (neuniverzálnější) bude květen-červen a nebo září-říjen. Tím byste se měli vyhnout nejvyšším nebo nejnižším teplotám i největšímu množství srážek.