Nezáleží jestli jedete jen na víkendový výlet v Evropě nebo na několik měsíců do jihovýchodní Asie, určitě se vám bude hodit náš seznam nejlepších cestovatelských aplikací pro mobily. Oba sice používáme Android, ale všechny níže uvedené aplikace můžete používat i na iOS.
V dnešní době nám moderní technika dokáže velmi usnadnit život. Pokud máte chytrý telefon, doporučujeme začít používat cestovatelské aplikace, které vám výrazně ulehčí vaše cestování. Trh nabízí širokou škálu aplikací, některé jsou zbytečné, ale jiné se vyplatí používat. Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších, které máme vyzkoušené my a které se nám osvědčily.
Nejlepší cestovatelské appky pro hledání dopravy
- Skyscanner
Skyscanner je náš oblíbený nástroj na hledání letenek, a čím dál tím více také na hledání pronájmů aut. Aplikace v sobě používá stejný algoritmus jako webová verze. Můžete si nastavit sledování cen letů, vyhledávat nejlevnější termín podle přehledného grafu nebo se nechat inspirovat levnými nabídkami do různých destinací. Nevynechejte naše tipy jak levně koupit letenky.
- Kiwi
Kiwi přišel s unikáním vyhledávacím algoritmem a spojil letenky různých aerolinek do jednoho fungujícího itineráře. Aktuálně v jejich aplikaci už můžete spojit letenky s autobusy, nebo vlaky. Díky tomu si můžete koupit najednou letenky+jízdenky až do cílové destinace, aby vám dobře navazovaly různé spoje.
- Uber / Grab / Bolt / Lyft / atd
V dnešní době už snad není potřeba představovat aplikace na objednání taxi a nejedná se pouze o Uber. My na svých cestách už klasický taxík téměř nepoužíváme. Stačí nám wifi v hotelu nebo na letišti a hned se vyhneme handrkování s taxikáři. Máme v oblibě hlavně tři aplikace – Uber, Bolt (dříve Taxify) a Grab. Díky této kombinaci jsme za posledních pár let využili objednání odvozu přes aplikaci asi v 15 zemích na 5 kontinentech.
Stáhnout aplikaci Uber pro Android nebo iOS; Grab pro Android nebo iOS; Bolt pro Android nebo iOS; Lyft pro Android nebo iOS.
Nejlepší cestovatelské appky pro hledání ubytování
- Booking
Základní a pro nás nejlepší aplikace na rezervování ubytování. Aplikaci Booking používáme spoustu let, jak k rezervování hotelů, tak ke správě rezervací. Už nikdy netiskneme potvrzení o rezervaci, ale pouze ho ukazujeme v telefonu. V aplikaci najdete i kontakty a mapu do hotelu a všechny potřebné informace. Podívejte se také na naše tipy, jak levně rezervovat hotely.
Stáhnout aplikaci Booking Travel Deals pro Android nebo iOS.
- Airbnb
Airbnb nabízí skvělou možnost ubytování u místních obyvatel a poznání jejich kultury. Poslední dobou začíná Airbnb nabízet kromě rezervace ubytování, také rezervaci zážitků v dané lokalitě a hodnocení místních restaurací. Jejich aplikace je velmi rychlá a přehledná a vše v ní jednoduše vyfiltrujete a zarezervujete. Samozřejmě v apce můžete vidět a upravovat již existující rezervace. Pokud zatím Airbnb nepoužíváte, přečtěte si naše tipy, jak začít používat Airbnb.
- Couchsurfing
Couchsurfing nabízí možnost bezplatného přespání u libovolného hostitele kdekoliv na světě. K vyhledávání vhodných kandidátů slouží stejnojmenná aplikace. Nám se však hlavně osvědčila jako super komunikační kanál s hostiteli. Navíc se zde můžete seznámit s dalšími cestovateli, kteří míří do stejné lokality jako vy. Neznáte Couchsurfing? Přečtěte si co to je Couchsurfing a jak ho používat.
Nejlepší cestovatelské appky pro plánování cest
- PackPoint
Díky této cestovatelské aplikaci balení zavazadla už nikdy nebude stresující záležitost. Do PackPoint zadáte destinaci, kam míříte a datum vaší cesty. Pak na základě aktivit, které plánujete dělat, vám aplikace sestaví seznam věcí co si sebou zabalit. Seznam věcí je automaticky přizpůsoben počasí nebo roční době, kdy budete cestovat. Počet věcí můžete pak i snížit, když do aplikaci zadáte, že si na cestě můžete vyprat oblečení.
- GetYourGuide
Díky téhle aplikaci si můžete koupit výlet nebo vstupenku na atrakci téměř v jakékoli destinaci. Díky široké nabídce GetYourGuide ušetříte spoustu času, peněz a starostí. V aplikaci si můžete výlet rovnou koupit a nebo jen spravovat vaše rezervace. Nejdůležitější pak je QR kód který slouží jako vstupenka nebo voucher. Přečtěte si detailní popis GetYourGuide a proč je výhodné ho používat.
- Duolingo
Pokud jste si rezervovali dovolenou s předstihem, je ideální se začít věnovat základním znalostem jazyka země, kam máte namířeno. Duolingo je jednoduchý nástroj, který vám s učením jazyka rychle pomůže a to již od úplných začátků. Můžete si vybrat z více než 30 různých jazyků, a to i včetně takových, kterými je např. Klingonština (ideální pro fanoušky Star Treku).
Nejlepší cestovatelské appky během vašich cest
- Google Trips
Jedná se relativně novou cestovatelskou aplikaci od Googlu, která dokáže vytáhnout všechny rezervace z vašeho emailu – hotely, letenky, rezervace aut, atd. Všechny údaje uloží, a pak je můžete jednoduše používat offline a to včetně map nebo telefonních čísel. Kromě toho si v aplikaci můžete připravit i konkrétní denní plány, včetně atrakcí nebo restaurací, které jsou v okolí vašeho hotelu.
- Google maps
Tuhle aplikaci snad ani není potřeba představovat a každý uživatel androidu ji má nainstalovanou ve svém telefonu již od výrobce. Mapy fungují výborně online a oblasti které budete potřebovat, si můžete stáhnout i offline. Pak je možné je používat na cestách bez internetu a to včetně navigace.
- Google Translate
Vyzkoušeli jsme hodně podobných překladatelských aplikací, ale vždy jsme se vrátili ke Google translate. Od velkého updatu v roce 2018 můžete používat aplikaci offline se staženými jazyky. Stačí do aplikace zadat celé věty nebo jen text vyfotit. Výborně fungují i hlasové překlady, ale ty je bohužel možné používat jen v online režimu.
- XE Currency
XE Currency je velmi jednoduchá aplikace, která rychle převede téměř jakoukoliv měnu na koruny nebo obráceně. Měny, které budete potřebovat, si můžete předem stáhnout, a pak je používat offline. Stačí pouze zadat částku v korunách a hned víte kolik to je v dolarech, eurech, jenech, atd.
- NordVPN
V některých zemích mohou být některé stránky blokované, a to včetně Googlu nebo Facebooku. Všechna omezení můžete obejít použitím VPN (virtuální privátní síť). Díky připojení přes VPN také šifrujete svoje data, což je dobré používat během připojení přes veřejné wifi sítě v restauracích nebo hotelech. Náš oblíbený poskytovatel je NordVPN, jelikož mají servery po celé zeměkouli. Na druhou stranu, jejich služby nejsou zadarmo, ale není to nic co by vás zruinovalo, a jeden účet můžete používat až na 6 zařízeních.
Dobrý den Tomáši, moc vás prosím o radu… jsem asi natvrdla… resp. technicky nemotorna…. VPN mi umozni tez pripojeni k internetu?? Nebo je lepsi koupit mistni sim?? Moc dekuji za radu. Veronika Tribulova
To je určitě dobrý dotaz. Nenapadlo mě se na to podívat z tohoto pohledu 🙂
Samotná VPN nezajišťuje přístup k internetu, je potřeba mít místní sim, nebo používat Wifi. Teprve poté je možné použít VPN – tzn. obejít omezení v určitých zemích nebo automaticky zabezpečit svoje data na internetu.
Mám v hlavě článek věnovaný VPN, kde to všechno lépe vysvětlím… Nicméně zde je docela dobrý článek o používání VPN na cestách.